منصوریان: برای خودم و فوتبال مملکت گریه کردم

سرمربی تیم امید گفت: درباره اتفاقاتی که افتاده بود تنها کسی را که اطلاع ندادم آقای افشارزاده بود چراکه فکر کردم شرایط سنی ایشان اقتضا نمی نکند از چنین خبری آن هم در روز بازی مطلع شوند.
 به گزارش ایلنا، علیرضا منصوریان که با برنامه ورزش و مردم گفتگو می کرد، با بیان این مطلب افزود: آقای افشارزاده برای تیم من سنگ تمام گذاشت و حتی پرواز چارتر در اختیار تیم ملی امید قرار داد. همچنین یک روز هواپیمای چارتر اضافه‌تر در اربیل ماند.

 وی در ادامه افزود: چند روز قبل از بازی نخست مقابل عراق، بارها به فدراسیون فوتبال مراجعه کردم تا تمام اخبار مربوط به این بازی را بدست بیاورم. همه برنامه‌ریزی‌ها را انجام دادیم و از فدراسیون خواستم اگر خبر جدیدتری شد به من اطلاع دهند. وقتی ما به اربیل رسیدیم، قبل از آن لیست 22نفره‌ای را تحویل فدراسیون داده بودم. وقتی در اربیل لیست 22نفره را خواستم تا نفرات را برای بازی انتخاب کنم متوجه شدم نام دو بازیکنی که در فهرست من نبود به جای دو بازیکنی که همراه خود به اربیل برده بودیم نوشته شده است.

 منصوریان افزود: علت را جویا شدم و از همان کارهای عجیب و غریبی که در ایران انجام می‌دادیم آنجا انجام دادیم و نام دو بازیکنی که به اشتباه درج شده بود لاک گرفتیم. شما فکرش را بکنید من از 15، 16روز قبل فکر همه چیز را کرده بودم برای هر پست دو بازیکن برده بودم تا اینکه ظهر مسابقه به من اعلام کردند ایمان موسوی کارت بازی ندارد، در صورتی که می‌دانستم این بازیکن در بازی‌های آسیایی گوانگجو حضور داشته و باید صاحب کارت باشد و یا اینکه دکتر خواجوی که کار بدنسازی تیم من را انجام می‌دهد رجیستر نشده بود.

 وی با بیان اینکه از حاجیلو و ایمان موسوی خواستم گفتم مصاحبه نکنند، تاکید کرد: به موسوی گفتم به سکوها برود و برای تیم دعا کند. همچنین آنجا به من اطلاع داده شد پاسپورت آرش افشین در اداره گذرنامه جا مانده. می‌خواهم بگویم کار خروجی بازیکنان که یک کار سنگین بود با مساعدت مسئولان نظام وظیفه حل شد اما کارهایی که وظیفه ما بود انجام نشد. مردم باید حقیقت را بدانند.

 منصوریان با بیان اینکه نامه دو اخطاره بودن کامیابی‌نیا 89.12.4 به صورت رسمی به فدراسیون رسید، افزود: نمی‌خواهم اسم کسی را بیاورم که آبرویی از آن کسر شود اما در جلسه معارفه آقای حاجیلو، نبی به زیر مجموعه خود دستور داد تمامی اطلاعات مربوط به تیم در اختیار حاجیلو قرار داده شود اما این اطلاعات در اختیار ما قرار داده نشد. روز بازی با عراق ساعت 11:30صبح آقای نبی قضیه سه بر صفر بازنده شدن ایران در بازی رفت را به اطلاع حاجیلو رساند. وقتی حاجیلو این قضیه را به من گفت طبیعی بود به عنوان سرمربی خودم را نگه دارم اما طبیعی است مربی جوانی مثل خرمگاه نتواند خودش را کنترل کند. او گریه می‌کرد و من هم در خلوت خودم برای خودم و فوتبال این مملکت گریه کردم.

 وی همچنین با بیان اینکه نمی‌دانم چرا کفاشیان می‌گوید نامه AFC مبنی بر بازنده شدن ایران یک پیشنهاد بوده، خاطرنشان کرد: اگر حتی دیروز ایران مسابقه را سه بر صفر می‌برد باید یک وکیل خوب می‌گرفتیم که ثابت کنیم که اتفاق رخ داده یک اشتباه سهوی بوده نه عمدی ضمن اینکه اگر سه بر صفر هم بازی را می‌بردیم باز حذف می‌شدیم چرا که ما اشتباه انجام داده بودیم.

 منصوریان در پایان تاکید کرد: حتی اگر بهترین مربی جهان را هم داشتیم و به او در روز بازی می‌گفتیم دیدار رفت 3بر صفر به سود حریف اعلام شده چه واکنشی نشان می‌داد؟ بازیکنان عراق از دقیقه 16 به بعد خود را زمین می‌انداختند. من تنها کاری که توانستم انجام دهم برای تیمی که از ساعت 14:30 تا 18:30 گریه می‌کرد این بود که کارلوس کی‌روش را در جریان بگذارم و به او گفتم خودش را برساند و یک راهکار جلوی من بگذارد. او ابتدا گیج و مبهوت شده بود و می‌گفت مگر چنین چیزی می‌شود.

/ 0 نظر / 15 بازدید