تعطیلی پنج شنبه ها جدی است

فاطمه قربان معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در این باره به خبرآنلاین می گوید که ما این طرح را با هدف مدریت بهتر زمان و ارتقای کیفیت آموزش انجام می دهیم و از ابتدای مهرماه آن را اجرا خواهیم کرد و این موضوع کاملا جدی است.

 وی با بیان اینکه اگر یک فضای خالی در نوبت صبح وجود دارد، نباید کلاسی در نوبت عصر تشکیل شود ادامه می دهد: متاسفانه برخی مدیران به خاطر یک نوبته شدن شیفت مدارس از ثبت نام دانش آموزان پیش دبستانی خودداری می کنند برای همین ما پیشنهاد دادیم که در نوبت بعدازظهر آنها ثبت نام شوند.

 قربان می افزاید: با یک شیفت شدن مدارس ابتدایی، احتمال می‌رود در نوبت صبح فضای کم‌تری در اختیار پیش دبستان‌ها قرار بگیرد اما با این شرایط قطعا نوبت بعد از ظهر مدارس را هم فعال می‌کنیم؛ پیش‌بینی ما این است که استفاده از ظرفیت خالی نوبت بعدازظهر مدارس ابتدایی رشد و توسعه پیش دبستانی‌ها را به دنبال داشته باشد.

 وی با بیان اینکه در روزهای عادی 5 ساعت آموزش داده می شود، به جنبه های مثبت تعطیلی روزهای پنجشنبه مدارس ابتدایی اشاره می کند و می افزاید: این طرح از جنبه های مثبت تربیتی، اجتماعی، فردی وخانوادگی برای دانش آموز بسیار مهم و تاثیرگذار است به طوری که نقش خانواده با اجرای آن پرنگ تر می شود

/ 0 نظر / 16 بازدید