استعلام مجلس از وزارت علوم درباره تفکیک جنسیتی دانشگاه‌ها

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره محتوای نامه ارسالی کمیسیون متبوعش به وزیر علوم گفت: مباحثی در خصوص اجرای طرح تفکیک جنسیتی و عفاف و حجاب در دانشگاه‌ها از ابتدای مهر ماه مطرح شده، عدم ارایه چنین طرحی از طرف وزارت علوم به کمیسیون ما را بر آن داشت تا در قالب نامه‌ای از وزیر علوم بخواهیم اگر طرحی در این راستا وجود دارد آن را به کمیسیون ارایه کند.

دکتر علی عباسپور تهرانی‌فرد در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران، با اعلام این مطلب تصریح کرد: از آنجا که مدام از اجرای طرح تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها صحبت می‌شود و آقای دانشجو در آخرین حضور خود در کمیسیون گزارش و بحثی راجع به این طرح ارایه نکرد و تنها به رعایت نکاتی در این خصوص اشاره کرد، کمیسیون از وزیر علوم سوال کرده است که آیا طرحی به صورت مدون پیرامون تفکیک جنسیتی دانشگاه‌ها و عفاف و حجاب تدوین شده است یا خیر؟ اگر وجود دارد آن را به کمیسیون ارایه کنند.
 به گفته وی،‌ مدام اخباری درباره ابلاغ و اجرای طرح تفکیک جنسیتی از ابتدای مهر ماه در دانشگاه‌ها به کمیسیون منعکس می‌شود اما وزیر علوم درباره عفاف و حجاب و تفکیک جنسیتی توضیحاتی ارایه کرده که تنها شامل اجرای یکسری دستورالعمل‌ها بود، لذا کمیسیون از وزارت علوم استعلام کرده است که اگر طرحی در این خصوص وجود دارد آن را به کمیسیون ارایه کنند.

/ 0 نظر / 9 بازدید