سقوط ارزش پول ملی همزمان با سقوط دلار ،حقیقتی که از مردم پنهان می‌شود؟

 

همزمان با کاهش روزافزون قیمت دلار و ابراز خوشحالی رسانه ملی از این موضوع، ارزش پول ملی ایران نیز همزمان با پول آمریکا در حال سقوط می باشد.

به گزارش خبرنگار آینده، سقوط ارزش دلار به دلیل بحران اقتصادی آمریکا در برابر سایر ارزهای معتبر جهانی، می توانست این فرصت استثنایی را برای بانک مرکزی جمهوری اسلامی فراهم کند که ارزش پول ملی ایران را دربرابر دلار تقویت کند، اما باکمال تعجب پس از سقوط دلار نه تنها این اقدام اتفاق نیفتاده، بلکه ارزش دلار از قیمت رسمی آن در بازار آزاد نیز حدود صد تومان بیشتر است.

به عبارت دیگر هراندازه که اقتصاد آمریکا از سقوط دلار زیان می بیند، اقتصاد ایران نیز به دلیل ثابت بودن قیمت دلار در برابر ریال، از آن آسیب می بیند.

جای این سوال از مسئولان تنظیم قیمت ارز وجود دارد که با چه استدلالی اقدام به کاهش ارزش پول ملی کردند و آنان که مدعی هستند رکود و بحران فعلی اقتصادی مربوط به غرب است و به ایران سرایت نکرده است، چرا از این فرصت برای افزایش ارزش پول ملی و کاهش تورم استفاده نکرده اند و بر عکس، عملکرد مدیریت اقتصادی کشور به گونه ای بوده است که ارزش پول ملی در بازار طی چندماهه اخیر 15 درصد کاهش یافته است که قطعا اثرات آن را در چند ماه آینده در افزایش قیمت ارز شاهد خواهیم بود.

به نظر می رسد در صورت ادامه این روند، در اخبار و گزارشهای رسانه ملی و مطبوعات دولتی درباره بحران اقتصادی آمریکا و سقوط دلار یک حقیقت بزرگ از مردم پنهان شده است و آن اینکه همرمان با سقوط دلار، پول ملی نیز دچار سقوط شده و ارزش خود را در برابر طلا و سایر ارزهای خارجی از دست داده است.

در حالی که اگر غیر از این بود، نباید با سقوط دلار که ناشی از بدهی های دولت آمریکا به بانک مرکزی این کشور است، ریال نیز در برابر طلا سقوط کند و یک سکه بهار آزادی که تا سال گذشته دویست هزار تومان قیمت داشت، به بالای پانصد هزار تومان برسد.

به هر حال افکار عمومی کشور در انتظار پاسخ قانع کننده مقامات اقتصادی هستند تا دلایل واقعی اوضاع جاری در بازار ارز و طلا و ناتوانی در افزایش قدرت پول ملی را تشریح نمایند.

به نظر می رسد کاهش ارزش پول ایران در برابر طلا و ارزهای دیگر موجب افزایش نرخ تورم خواهد شد، چرا که قیمت تمام شده کالاهای وارداتی و کالاهای ساخته شده با مواد اولیه وارداتی افزایش می یابد.

 
/ 2 نظر / 22 بازدید
meysam

سلام دوست عزيز من از وب زيبات ديدن كردم ممنون ميشم به وب من هم سربزني ممنون[گل]

((سکه یک گرمی بانک مرکزی))

کلاهبرداری بانک های از جیب مردم ((دهه ی 2000 تا 2010 را دهه ملک و زمین و دهه ی 2010 تا 2020 را دهه ی طلا نام گذاری کرده اند)) آیا می دانید (حساب سپرده سرمایه گذاری که در بانک باز می کنید) بانک پول شما را وارد بازار سکه طلا و شمش طلا و ارز و بورس و مسکن می کند و حداقل در سال 40 تا 150 درصد سود می برد اما از این سودی که بانک به چنگ می آورد حداکثر 12 تا 18 درصد در سال به شما سود می دهد این در حالتی است که ارزش پول در ایران هر روز کمتر می شود و گرانی و تورم بالای 22 درصد است خودتان این موضوع را پیگری و در مورد سود سکه طلا ((سکه یک گرمی بانک مرکزی)) تحقیق کنید این موضوع را با دیگران در میان بگذارید تا ما هم به سرنوشت مردم اروپا و آمریکا دچار نشویم که مردم مورد سوء استفاده ی عده ای ثروتمند و بانک ها قرار گرفته اند