آقای احمدی نژاد! آمار بیکاری هم مثل محاسبات دقیقتان است؟

به گزارش سرویس اقتصادی «آینده»؛ دکتر احمدی نژاد مدتی پیش از آغاز اجرای طرح هدفمندی یارانه ها اظهار کرده بود در صورتی که بخشی از یارانه هر کودک یعنی معادل بیست هزارتومان در ماه پس انداز شود، وی بعد از 15 سال از 50 تا  100 میلیون تومان پول خواهد داشت. وی پشتوانه این اظهار نظر را محاسبات دقیق دولت اعلام کرد.

این در شرایطی است که بر اساس جدول ضرب مندرج در ریاضیات سوم ابتدایی که تا این لحظه اعتبار آن از سوی دولت زیر سوال نرفته است و این روش محاسبه ناشی از توطئه های استکبار جهانی و دشمنان داخلی و خارجی دولت عنوان نشده است، 20 هزارتومان ضرب در 12ماه سال ضرب در 15 سال، با همه تلاشهای دولت خدمتگزار متاسفانه نمی تواند بیشتر از  3 میلیون و ششصد هزار تومان بشود.
حتی اگر این پول در بانک هم با سود 15 درصد سرمایه گذاری شود، مجموع مبلغ و سود آن حدود دو برابر این مبلغ می شود که احتمالا عبارت دکتر احمدی نژاد که رقم پول را از 50 تا 70 و 100 میلیون عنوان کرده است، اشاره به دو حالت برداشت و عدم برداشت سود پول بوده است.

بنابراین زمانی که محاسبات آقای احمدی نژاد 3 میلیون و 600 هزار تومان را 50 میلیون تومان نشان می دهد و در واقع حدود 15 برابر می کند، این که آمار ایجاد 400 هزار شغل را تنها 4 برابر کرده و یک میلیون و ششصد هزار نفر نشان دهد، موضوع  مهمی نیست.

البته احتمالا مقصود دکتر احمدی نژاد از ارجاع دادن منتقدان دولت به یک میلیون و ششصد هزار نفر سرکار رفته، این بوده است که منتقدان دولت هم سر کار بروند و اگر فرض کنیم مجموعا دولت حدود دویست منتقد اقتصادی دارد، با این اقدام یکباره 200 نفر دیگر هم سرکار می روند و آمار افراد سرکار رفته توسط دولت، از یک میلیون و ششصدهزار نفر به یک میلیون و ششصد هزار و دویست نفر افزایش می یابد.
این در حالی است، که سایت ریاست جمهوری از ذکر دقیق نقل قول رئیس جمهور این گفت و گوی خبری که 8 آبان 1389 انجام شده، پرهیز کرده و به صورت مختصر نوشته است: «وی با تاکید بر اینکه مردم برای استفاده مناسب پول واریز شده برنامه‌ریزی کنند گفت: این پول برای بخش وسیعی از جامعه بیش از افزایش هزینه‌هایی است که رخ می‌دهد. در هزینه پولی که به حساب‌ها ریخته می‌شود، خانواده‌ها صرفه‌جویی کنند. اگر پدر و مادرها صلاح می‌دانند و شرایط خانواده اجازه می‌دهد بخشی از این پول را برای آینده بچه‌ها پس‌انداز کنند البته ممکن است برای برخی از خانواده‌ها این امکان وجود نداشته باشد.» اما متاسفانه نمی توان آرشیو تصاویر تلویزیون را حذف کرد!

 

/ 1 نظر / 14 بازدید
همسفردل

همسفر دل با پستی جدید واقعا خدا کیه؟؟؟؟