هکرهای ایرانی دستگیر شدند

ردپای مرد جوان در هک کردن سایت‌ها

 با بررسی پرونده‌ها معلوم شد، هکر ناشناس با قطع سایت‌های اینترنتی شاکیان به اطلاعات خصوصی آنها دسترسی یافته و به طور رایگان 2 تا 3 روز از شبکه اینترنتی آنها استفاده کرده است. با مشخص شدن این موضوع، روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله تازه‌ای شد.

 در ادامه معلوم شد، مرد جوان که در شهر دلیجان زندگی می‌کند از اینترنت شاکیان استفاده می‌کند. با شناسایی هویت مرد جوان، ماموران با نیابت قضایی به شهر فوق اعزام شدند و پس از محاصره محل، وی را دستگیر کردند. متهم جوان به پلیس آگاهی اراک منتقل و بازجویی شد.

متهمان 6 سال بود سایت‌ها را هک می‌کردند

 متهم در اظهاراتش به پلیس گفت: من و دوستم به خاطر مشکلات مالی نمی‌توانستیم ساعت‌های طولانی از اینترنت استفاده کنیم. بنابراین تصمیم به هک کردن سایت‌های اینترنتی گرفتیم.از 6 سال پیش وب‌گردی را شروع کردیم. با نفوذ به شبکه‌های خانگی، شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف، سیستم اینترنتی آنها را هک کرده و با به دست آوردن اطلاعاتشان، اینترنت آنها را به شبکه خانگی‌مان منتقل و به طور رایگان از آن استفاده می‌کردیم.

 متهم با اشاره به هک کردن 700 سایت مختلف خارجی و 6 سایت در کشور گفت: ‌در این مدت پس از هک کردن سایت‌ها، برای صاحبان آنها اخطارهای دروغین ارسال می‌کردیم تا آنها را بترسانیم. فهرستی از سایت‌هایی که هک کرده بودیم در اختیارمان بود تا در صورت نیاز با ورود به حساب مالی مدیران آن سایت‌ها، پول‌هایشان را سرقت کنیم.

 در پی اعتراف متهم، دیگر همدست وی نیز تحت تعقیب قرار گرفت و دستگیر شد.

 سرهنگ رفیعی، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی در این زمینه به «جام‌جم» گفت: ‌متهمان در بازجویی‌ها ادعا کرده‌اند که فقط از اینترنت مدیران سایت‌ها به طور رایگان استفاده کرده‌اند. تحقیقات در این رابطه ادامه دارد.

/ 0 نظر / 11 بازدید